O mně

Foto 2008Jmenuji se Vlasta Klekerová a italský jazyk je mým životním koníčkem. V dobách raného nadšení pro tento krásný románský jazyk jsem získala mezinárodní “Certifikát kompetence v italském jazyce” úrovně C2, vydaného společností Dante Alighieri (Università degli studi di Roma „La Sapienza“, odkaz na pražskou sekci zde). Certifikát úrovně C2 “dokládá vynikající znalost italského jazyka, srovnatelnou s rodilým mluvčím, a nalézající široké uplatnění. Jedná se o znalost, která umožnuje vyučovat italský jazyk jako cizí jazyk a získat profesní uplatnění na vysoké úrovni.” Nicméně už jsem po této radosti z úspěchu ve složení jazykové zkoušky krapet zmoudřela a pochopila, že čím více se ponoříme do studia nějakého jazyka, tím více objevujeme, jak málo, opravdu málo toho víme a zůstáváme tak nějak až bezradně v pokorném mlčení s očima upřenýma na tu krásu.

V Itálii jsem žila téměř čtyři roky. Vytvořila jsem si k ní hluboký vztah, který s nadsázkou a humorem přijímá klady i zápory kultury, jež nabízí určitě mnohem víc než jen dovolenou pasivně strávenou u moře.

Od prosince 2005 svou činnost provozuji na základě Živnostenského listu (Výuka cizích jazyků, překlady a tlumočení; IČO: 86820095). Mým záměrem původně nebylo učit, ale poněvadž jsem ochutnala bezmocnost a ponížení nezaměstnaných lidí, život mě donutil nabídnout cokoliv slušného, co by si zasloužilo peníz na chléb. Z nouze vzešla krásná cesta lektorky italského jazyka a ráda bych v tuto chvíli na tomto místě poděkovala všem studentům bývalým i stávajícím za to, co všechno mne naučili a ještě naučí proto, abych byla skutečně člověk k vyučování od věčnosti “povolaný” a ne pouze “zaměstnaný”.  Díky vám všem jsem nalezla své osobní povolání a ne pouhé “zaměstnání”.

A nakonec snad už jen “dekorativní detail” pro ty, kteří mne ještě neznají – jsem ročník 1976, neposedně tvořivý typ člověka, šťastně vdaná, mám čtyři děti. Synka (* 2006), dcerku (* 2008), zase synka ( * 2009)… a zase dcerku (2017) 🙂 a báječného muže, jemuž děkuji za veškerou trpělivost se mnou, podporu a povzbuzení.

 

Kontaktní údaje:

  • Email: vlasta@kleker.cz
  • Mobil: 723 276 479
  • Adresa: Pod Křížkem 115, 411 72, Hoštka – Kochovice